17 Ապրիլի 2024 17:33
Ինքնազբաղվածության ծրագիրը, որը ենթադրում է պետական աջակցություն բիզնես սկսողների համար, մինչև 2026 թվականը կընդգրկի Ղարաբաղի 2500 բնակիչների։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտարարել է Զբաղվածության պետական գործակալության խորհրդի ղեկավար Մուստաֆա Աբբասբեյլին։
Նրա խոսքով, այս ծրագրում արդեն ներգրավված է ավելի քան 50 մարդ։
«Մենք սկսել ենք ակտիվ գործունեություն ծավալել ազատագրված տարածքներում, աշխատանքի տոնավաճառներ ենք կազմակերպել Զանգիլանի շրջանի Աղալը գյուղում, Ֆիզուլի և Լաչին քաղաքներում: Քաղաքացիների ազատագրված տարածքներ վերադարձին զուգահեռ շարունակվում է ինքնազբաղվածության ծրագրում ներգրավվելու գործընթացը»,- ասել է Աբբասբեյլին։

Мустафа Аббасбейли: Программа самозанятости охватит тысячи жителей Карабаха
Программа самозанятости, предусматривающая государственную поддержку для открытия своего бизнеса, охватит 2500 жителей в Карабахе к 2026 году.
Как сообщает Report, об этом заявил глава правления Государственного агентства занятости Мустафа Аббасбейли.
По его словам, более 50 человек уже вовлечены в эту программу.
«Мы начали активную деятельность в освобожденных районах, ярмарки труда проведены в селе Агалы Зангиланского района, городах Физули и Лачин. Процесс вовлечения в программу самозанятости продолжается параллельно с возвращением граждан на освобожденные территории», – сказал Аббасбейли.