Տարեգրություն  01 Մայիսի 2024 - 12:12
Մենք հաստատակամորեն հավատարիմ ենք բազմակողմանիությանը: Մենք առաջ ենք քաշել բազմակողմանիության արժեքները՝ Չմիավորման շարժման մեջ 2019 թվականից մինչև այս տարվա սկիզբը։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, ելույթ ունենալով մայիսի 1-ին Բաքվում՝ «Երկխոսություն հանուն խաղաղության և գլոբալ անվտանգության» միջմշակութային երկխոսության VI համաշխարհային ֆորումի բացման արարողության ժամանակ։
Ընդգծելով, որ Չմիավորման շարժման նախագահության շրջանում Ադրբեջանը կարևոր քայլեր է ձեռնարկել այս գլոբալ ինստիտուտի ինստիտուցիոնալացման ուղղությամբ, ինչպես նաև հիշելով մեր երկրի նախաձեռնությամբ Խորհրդարանական ցանցի, Երիտասարդական կազմակերպության և Չմիավորման շարժման կանանց պլատֆորմը, պետության ղեկավարն ասել է. «Վստահ եմ, որ Շարժման չմիավորման ինստիտուցիոնալացումը ապագայում կշարունակվի»:

ХРОНИКА  01 Мая 2024 - 10:59
Мы твердо привержены многосторонности. Мы продвигали ценности многосторонности в Движении неприсоединения с 2019 года вплоть до начала этого года.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев в выступлении на церемонии открытия VI Всемирного форума по межкультурному диалогу «Диалог ради мира и глобальной безопасности», начавшего работу 1 мая в Баку.
Подчеркнув, что в период председательства в Движении неприсоединения Азербайджан предпринял важные шаги в деле институционализации этого глобального учреждения, а также напомнив о создании по инициативе нашей страны Парламентской сети, Молодежной организации и Женской платформы Движения неприсоединения, глава государства сказал: «Уверен, что институционализация Движения неприсоединения будет продолжаться и в будущем».