16 Մայիսի 2024 10:23
ԱՀ պաշտպանության փոխնախարար, գլխավոր տնօրեն Ագիլ Գուրբանովի գլխավորած պատվիրակությունը՝ Բրատիսլավայում (Սլովակիա) մասնակցում է «IDEB 2024» միջազգային ցուցահանդեսին։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ-ից, ցուցահանդեսում Ա.Գուրբանովը հանդիպել է՝ Սլովակիայի Հանրապետության փոխվարչապետ և պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ։
Հանդիպմանը մտքերի փոխանակում է տեղի ունեցել՝ ռազմական և ռազմատեխնիկական ոլորտում Ադրբեջանի և Սլովակիայի միջև համագործակցության, ինչպես նաև փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցերի շուրջ։

Делегация во главе с заместителем министра обороны Азербайджанской Республики - генеральным директором Агилем Гурбановым принимает участие в международной выставке «IDEB 2024» в Братиславе (Словакия).
Как сообщили Caliber.Az в Министерстве обороны Азербайджана, на выставке А.Гурбанов встретился с заместителем премьер-министра и министром обороны Словацкой Республики Робертом Калиняком.
На встрече был проведен обстоятельный обмен мнениями по вопросам сотрудничества между Азербайджаном и Словакией в военной и военно-технической сфере, а также по ряду других вопросов, представляющих взаимный интерес.