Նախկին հարկադիր վերաբնակների հերթական խումբը մեկնել է Շուշա
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, ՝ նախկինում հանրապետության տարբեր շրջանների հանրակացարաններում, առողջարաններում, մանկական ճամբարներում, կիսավարտ ու վարչական շենքերում ժամանակավորապես բնակություն հաստատած ընտանիքները՝ Բաքվի Գարադաղի շրջանից մեկնել են հայրենի հողեր։ Այս փուլում Շուշա է մեկնել 32 ընտանիք (125 հոգի)։
Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ Հայրենական պատերազմում ադրբեջանական բանակի տարած փայլուն հաղթանակի արդյունքում՝ նախկին հարկադիր վերաբնակները հնարավորություն ունեցան 30 տարի անց՝ կամավոր, անվտանգ և արժանապատվորեն վերադառնալ հայրենիք.
Շուշա քաղաքի բնակիչները երախտագիտություն են հայտնել պետության ղեկավարին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային՝ համակողմանի պետական հոգածության համար, ինչպես նաև շնորհակալություն են հայտնել ադրբեջանական քաջարի բանակին՝ մեր հողերը օկուպացիայից ազատագրելու համար և հանգստություն մաղթել՝ հանուն այս վեհ նպատակի զոհված նահատակներին հոգիներին։

В Шушу вернулись еще 32 семьи ОБНОВЛЕНО
Как сообщает Report, прибывшие в город семьи были тепло встречены, они испытали радость воссоединения с родным краем.
Жителям также были вручены ключи от их новых квартир.
Таким образом, в Шуше обеспечено постоянное проживание 90 семей (349 человек).
В город Шуша выехал очередной миграционный караван с бывшими вынужденными переселенцами.
Как сообщает Report, семьи, ранее временно расселенные в общежитиях, санаториях, детских лагерях, недостроенных и административных зданиях в различных районах республики, выехали в родные края из Гарадагского района Баку. На данном этапе в Шушу отправились 32 семьи (125 человек).
В результате блестящей победы азербайджанской армии в Отечественной войне под руководством президента Азербайджана, Верховного главнокомандующего Вооруженными силами Ильхама Алиева у бывших вынужденных переселенцев появилась возможность добровольно, безопасно и достойно вернуться на родину спустя 30 лет.
Жители города Шуша выразили признательность главе государства и первому вице-президенту Мехрибан Алиевой за всестороннюю государственную заботу, а также поблагодарили отважную азербайджанскую армию за освобождение наших земель от оккупации, пожелали упокоения душ шехидов, погибших во имя этой высокой цели.