Ադրբեջանի դեսպանը ՌԴ ԱԳՆ ղեկավարի տեղակալի հետ քննարկել է դաշինքի մասին հռչակագրի իրագործումը
Ռուսաստանի Դաշնության արտաքին գործերի փոխնախարար Միխայիլ Գալուզինը և Մոսկվայում Ադրբեջանի դեսպան Փոլադ Բյուլբյուլօղլուն քննարկել են՝ երկու երկրների միջև Դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի դրույթների կատարումը:
Report-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին ասված է ՌԴ ԱԳՆ հաղորդագրության մեջ։
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են երկկողմ համագործակցության ակտուալ հարցեր՝ Ռուսաստանի Դաշնության և Ադրբեջանի Հանրապետության 2022 թվականի փետրվարի 22-ի դաշնակցային համագործակցության մասին հռչակագրի դրույթների կատարման համատեքստում»,-հայտնել են դիվանագիտական գերատեսչությունից։
Գերատեսչությունում ընդգծել է նաև, որ հանդիպումն անցել է՝ ռուս-ադրբեջանական երկխոսությանը բնորոշ բարեկամական և կառուցողական մթնոլորտում։

Посол Азербайджана обсудил с замглавы МИД РФ реализацию декларации о союзничестве
Заместитель министра иностранных дел РФ Михаил Галузин и посол Азербайджана в Москве Полад Бюльбюльоглу обсудили реализацию положений Декларации о союзническом взаимодействии между двумя странами.
«В ходе беседы обсуждены актуальные вопросы двустороннего сотрудничества в контексте реализации положений Декларации о союзническом взаимодействии между Российской Федерацией и Азербайджанской Республикой от 22 февраля 2022 года», - сообщили в дипведомстве.
В ведомстве также подчеркнули, что встреча прошла в характерной для российско-азербайджанского диалога дружественной и конструктивной атмосфере.