Ադրբեջանի զբոսաշրջության պետական ​​գործակալությունը ցանկանում է զբոսաշրջիկների թիվը հասցնել 4 միլիոնի
30 Մայիսի 2024 21:50
Ադրբեջանի Զբոսաշրջության պետական գործակալությունը նպատակ է դրել արտերկրից զբոսաշրջիկների թիվը հասցնել 4 միլիոնի։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, այս մասին ասել է Ադրբեջանի Զբոսաշրջության պետական գործակալության նախագահ Ֆուադ Նագիևը՝ «SEA BREEZE INVESTMENT FORUM» երկրորդ ներդրումային ֆորումի ժամանակ, որը նվիրված է Ադրբեջանում անշարժ գույքի ոլորտում կորպորատիվ և մասնավոր ներդրումների հնարավորություններին։
«Գործակալության հիմնական նպատակներն են՝ ՀՆԱ-ում զբոսաշրջության ոլորտի մասնաբաժինն ավելացնելը, այդ թվում՝ մինչև 2026 թվականը արտերկրից ժամանող զբոսաշրջիկների թիվը Ադրբեջան հասցնել 4 միլիոնի, իսկ ներքին զբոսաշրջիկների թիվը՝ 6 միլիոնի», - ասել է նա։

Госагентство Азербайджана по туризму хочет довести число туристов до 4 млн человек
Государственное агентство Азербайджана по туризму ставит цель довести число туристов из-за рубежа до 4 миллионов человек.
Как сообщает в четверг Trend, об этом сказал председатель Государственного агентства по туризму Азербайджана Фуад Нагиев в ходе второго инвестиционного форума «SEA BREEZE INVESTMENT FORUM», посвященного возможностям корпоративных и частных инвестиций в недвижимость Азербайджана
«В качестве основных целей агентства обозначены увеличение доли сектора туризма в ВВП, в том числе доведение числа прибывающих туристов из-за рубежа в Азербайджан до 4 миллионов человек к 2026 году и увеличение числа внутренних туристов до 6 миллионов человек»,- сказал он.