Բաքվի հանրակացարանում 32 տարի մնալուց հետո վետերանը վերադարձել է Շուշա ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի Հանրապետության փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի մամուլի ծառայությունում, հայրենի քաղաք վերադարձածների թվում է՝ ղարաբաղյան առաջին պատերազմի վետերան Աբուլֆաթ Ասադովը, ով ստացել է ավելի քան 20 բեկորային վիրավորում՝ մոտակայքում հայկական ռումբի պայթյունից հետո:
32 տարի Բաքվի հանրակացարաններից մեկում՝ ընտանիքի հետ որպես հարկադիր վերաբնակ տեղավորված վետերանը, ապրելով դժվար պայմաններում, շնորհակալություն է հայտնում պետությանը և նախագահին՝ Շուշա քաղաքի իր նոր տանը ստեղծված հիանալի պայմանների համար։

После 32 лет в бакинском общежитии ветеран вернулся в Шушу ВИДЕО
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе Государственного комитета по работе с беженцами и вынужденными переселенцами АР, среди тех, кто вернулся в родной город - ветеран первой Карабахской войны Абульфат Асадов, получивший более 20 осколочных ранений после того, как рядом разорвался армянский снаряд.
На протяжении 32 лет ютившийся вместе с семьей в качестве вынужденных переселенцев в одном из общежитий Баку, проживавший в тяжелых условиях ветеран благодарит государство и президента за прекрасные условия, созданные в его новом доме в городе Шуша.