Պակիստանի նախագահ. Մենք կշարունակենք վճռականորեն աջակցել Ադրբեջանի ինքնիշխանությանը
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Պակիստանի նախագահ Ասիֆ Ալի Զարդարիի՝ մայիսի 28-ի՝ Ադրբեջանի Անկախության օրվա առթիվ նախագահ Իլհամ Ալիևին ուղղված շնորհավորական նամակում, որը տեղադրված է Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։
«Վերջին 30 տարիների ընթացքում մեր երկրների միջև եղբայրական հարաբերություններն ամրապնդվել են խորը բազմապրոֆիային համագործակցության հիման վրա, հատկապես տնտեսության և առևտրի, մշակույթի, կրթության և պաշտպանության ոլորտներում:
Մենք մտադիր ենք շարունակել այս դրական միտումը և երկկողմ հարաբերությունները տեղափոխել նոր մակարդակ։
Ես բարձր եմ գնահատում Ձերդ Գերազանցության անձնական ջանքերն ու վճռականությունը՝ Հարավային Կովկասում խաղաղության և կայունության ապահովման գործում։ Պակիստանը հպարտությամբ կանգնեց Ադրբեջանի կողքին փորձարկման ժամանակ և կշարունակի վճռական աջակցություն ցուցաբերել երկրի ինքնիշխանությանն ու տարածքային ամբողջականությանը»,- նշված է նամակում։

Президент Пакистана: Мы продолжим решительно поддерживать суверенитет Азербайджана
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в поздравительном письме президента Пакистана Асифа Али Зардари президенту Ильхаму Алиеву по случаю 28 Мая - Дня независимости Азербайджана размещенном на официальном сайте главы АР.
«За последние 30 лет братские отношения между нашими странами укрепились на основе углубленного многопрофильного сотрудничества, особенно в области экономики и торговли, культуры, образования, а также обороны.
Мы намерены продолжить эту положительную тенденцию и вывести двусторонние отношения на новый уровень.
Я ценю личные усилия и решимость Вашего превосходительства в обеспечении мира и стабильности на Южном Кавказе. Пакистан с гордостью был рядом с Азербайджаном во время испытаний и будет продолжать оказывать решительную поддержку суверенитету и территориальной целостности страны», – отмечается в письме.