24 Հունիսի 2024 09:26
Հունիսի 24-ին Զանգիլանի Կոնգրեսի կենտրոնում իր աշխատանքը կսկսի ադրբեջանական ՈԿԿ-ների համագործակցության ֆորումը, որը կազմակերպել է՝ ոչ կառավարակական կազմակերպությունների պետական աջակցության գործակալության՝ Ադրբեջանի ՈԿԿ-ի ազգային ֆորումի հետ համատեղ:
Ըստ AZERTAC-ի, ֆորումին կմասնակցեն՝ շուրջ 200 հասարակական միավորումների ներկայացուցիչներ, պանելային քննարկումներ կանցկացվեն՝ «Ադրբեջանի ՈԿԿ-ները. արդյունքներ և նպատակներ», «Հայաստանի հանքարդյունաբերության բնապահպանական հետևանքները», «COP29 և համերաշխության հանուն կանաչ աշխարհի շարժում» թեմաներով:

В Зангиланском конгресс-центре 24 июня начнет работу Форум сотрудничества азербайджанских НПО, организованный Агентством государственной поддержки неправительственных организаций совместно с Азербайджанским национальным форумом НПО.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в форуме примут участие представители около 200 общественных объединений, пройдут панельные дискуссии по темам «НПО Азербайджана: результаты и цели», «Экологические последствия горнодобывающей промышленности Армении», «COP29 и движение за солидарность во имя зеленого мира».