24 Հունիսի 2024 17:56
Ադրբեջանի Տարածքների ականազերծման գործակալությունը (ANAMA) հրապարակել է շաբաթական հաշվետվություն հունիսի 17-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացված ականազերծման գործողությունների վերաբերյալ:
Ինչպես Caliber.Az-ին տեղեկացրել են ANAMA-ում, նշված ժամանակահատվածում Թերթերում, Աղդամում, Շուշայում, Աղդերեյում, Լաչինում, Ֆիզուլիում, Խոջալիում, Խանքենդիում, Քելբաջարում, Գուբադլիում, Խոջավենդում, Ջաբրայիլում և Զանգիլանում հայտնաբերվել են 79 հակահետևակային, 108 հակատանկային ական, 204 չպայթած զինամթերք։ Ականներից ու չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 946,3 հա տարածք:

Агентство по разминированию территорий (ANAMA) опубликовало еженедельный отчет об операциях по разминированию, проведенных на освобожденных от оккупации территориях в период с 17 по 23 июня.
Как сообщили Caliber.Az в ANAMA, за указанный период в Тертере, Агдаме, Агдере, Лачине, Физули, Шуше, Ходжалы, Ханкенди, Кяльбаджаре, Губадлы, Ходжавенде, Джабраиле и Зангилане были обнаружены 79 противопехотных, 108 противотанковых мин, 204 неразорвавшихся боеприпаса. От мин и неразорвавшихся боеприпасов очищено 946,3 гектара.