Սաբիթ Զեյնիև. Աղդերեում, Խոջալիում և Խոջավենդում ստեղծվել են թափոնների հեռացման վայրեր
Հակաահաբեկչական գործողությունից հետո օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում ստեղծվել են թափոնների հեռացման վայրեր։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին բնապահպանական հարցերով աշխատանքային խմբի հերթական նիստում հայտարարել է՝ «Թեմիզ Շեհեր» ԲԲԸ-ի խորհրդի նախագահի տեղակալ Սաբիթ Զեյնիեւը։
Նրա խոսքով՝ թափոնների հեռացման վայրեր են ստեղծվել Աղդերեում՝ 10 հա, Խոջալիում 20 հեկտար և Խոջավենդում՝ 10 հա տարածքով։
«Խանքենդիի, ինչպես նաև Շուշա քաղաքի թափոնները ոչնչացվելու են Խոջալուի պոլիգոնում։ Խոջալուի և Խոջավենդի պոլիգոններում աշխատանքներն իրականացվում են Ադրբեջանի ականազերծման գործակալության կողմից, և մոտ ապագայում աշխատանքներ կիրականացվեն նաև Աղդերեում», - ասել է Զեյնիևը։

Сабит Зейниев: В Агдере, Ходжалы и Ходжавенде созданы полигоны для ликвидации отходов
После антитеррористической операции на освобожденных от оккупации территориях были созданы полигоны для ликвидации отходов.
Как сообщает корреспондент Report из Агдама, об этом на очередном заседании рабочей группы по экологическим вопросам заявил заместитель председателя правления ОАО «Темиз Шехер» Сабит Зейниев.
По его словам, для ликвидации отходов созданы полигоны площадью 10 гектаров в Агдере, 20 гектаров в Ходжалы и 10 гектаров в Ходжавенде.
«На полигоне в Ходжалы будут уничтожать отходы как из Ханкенди, так и из города Шуша. На полигонах в Ходжалы и Ходжавенде работы ведутся Азербайджанским агентством по разминированию (ANAMA), в ближайшее время работы будет проведены и в Агдере», - сказал Зейниев.