Պատրաստվել են Խոջալուի, Խոջավենդի և Շուշայի շրջանների քարտեզները
Աղդերեի շրջանի ստեղծման կապակցությամբ՝ արխիվային տվյալների և օրթոֆոտոների հիման վրա (լուսանկարներ անօդաչու թռչող սարքերից) որոշվել են Քելբեջարի շրջանի 23, Աղդամի շրջանի 10 և Թերթերի շրջանի 26 բնակավայրերի վարչական սահմանները։
Աղդամից «Report»-ի թղթակցի հաղորդմամբ, այս մասին բնապահպանական հարցերով աշխատանքային խմբի հերթական նիստում ասել է՝ Կադաստրի և հողաշինարարության նախագծային և հետազոտական կենտրոնի գլխավոր ճարտարագետ Չինգիզ Թանրըվերդիևը։
Նրա խոսքով, այդ սահմանների հիման վրա պատրաստվել և նախագահի աշխատակազմին են ներկայացվել Աղդերեի շրջանի ստեղծման հետ կապված քարտեզները. «Պատրաստվել և նախագահի աշխատակազմին են ներկայացվել Խոջալուի, Խոջավենդի և Շուշայի շրջանների քարտեզները»։

Подготовлены карты Ходжалинского, Ходжавендского и Шушинского районов
В связи с созданием Агдеринского района на основе архивных данных и ортофото (фото с БПЛА) определены административные границы 23 населенных пунктов по Кяльбаджарскому району, 10 населенных пунктов по Агдамскому району и 26 населенных пунктов по Тертерскому району.
Как сообщает корреспондент Report из Агдама, об этом главный инженер Проектно-исследовательского центра кадастра и землеустройства Чингиз Танрывердиев заявил на очередном заседании рабочей группы по экологическим вопросам.
По его словам, на основе этих границ были подготовлены и представлены в Администрацию президента карты, связанные с созданием Агдеринского района: «Карты Ходжалинского, Ходжавендского и Шушинского районов подготовлены и представлены в Администрацию президента».