25 Հունիսի 2024 17:13
Ադրբեջանի ազգային հերոս Նաթիկ Գասիմովի մորը՝ Դուրսուն Ասկեր գըզը Գասիմովային, բնակարան են հատկացրել։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել է Աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության ղեկավար Ֆազիլ Թալիբովը, Դ ուրսուն Գասիմովային հատկացվել է կապիտալ վերանորոգված երկու սենյականոց բնակարան MIDA բնակելի համալիրում, որը գտնվում է Գյանջա քաղաքում, որտեղ բնակվում է կինը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ էլեկտրոնային համակարգի միջոցով ավտոմատ կերպով (պրոակտիվ եղանակով) Գասիմովային՝ որպես Ադրբեջանի ազգային հերոսի ընտանիքի անդամի, նախագահական նպաստ էր նշանակվել ամսական 1800 մանաթի չափով։

Матери Национального героя Азербайджана Натига Гасымова государство подарило квартиру ФОТО
Матери Национального героя Азербайджана Натига Гасымова — Дурсун Аскер гызы Гасымовой – подарена квартира.
Как сообщил Caliber.Az руководитель пресс-службы Министерства труда и социальной защиты населения Фазиль Талыбов, Д. Гасымовой выделена полностью отремонтированная двухкомнатная квартира в жилом комплексе MIDA, расположенном в городе Гянджа, в котором проживает женщина.
Напомним, что ранее посредством электронной системы автоматически (в проактивном порядке) Д. Гасымовой, как члену семьи Национального героя Азербайджана, назначили Президентскую пенсию в размере 1800 манатов в месяц.