Թուրք նախարար. Ադրբեջանում TEKNOFEST-ի անցկացումը առանձնահատուկ նշանակություն ունի
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին Բաքվում TEKNOFEST Azerbaijan փառատոնի պաշտոնական բացման արարողության ժամանակ հայտարարել է՝ Թուրքիայի արդյունաբերության և տեխնոլոգիաների նախարար Մուստաֆա Վարանքը։
«Ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել երկու երկրների նախագահներին և բոլոր նրանց, ովքեր աջակցել են նման մեծ միջոցառմանը։ Նրանք, ովքեր ժամանակին հրաժարվում էին մեզ սարքավորումներ վաճառելուց, այժմ հերթ են կանգնել վերջին հարձակման անօդաչու թռչող սարքերի (ԱԹՍ) գնման համար»,- ասել է Մ.Վարանըք:
Նախարարը նշել է, որ TEKNOFEST Azerbaijan-ին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել ավելի քան 1000 թիմ և ավելի քան 6000 մասնակից. «Հաղթողներըին անձամբ կպարգևատրեն Ադրբեջանի և Թուրքիայի նախագահները։

Турецкий министр: Проведение TEKNOFEST в Азербайджане имеет особое значение
Как сообщает Report, об этом заявил министр промышленности и технологий Турции Мустафа Варанк, выступая на церемонии официального открытия фестиваля TEKNOFEST Azerbaijan в Баку.
«Я хотел бы поблагодарить президентов обеих стран и всех, кто оказал поддержку, за такое грандиозное мероприятия. Те, кто когда-то отказывался продавать нам технику, сегодня стоят в очереди на покупку новейших ударных беспилотных летательных аппаратов (БПЛА)», - сказал М.Варанк.
Министр отметил, что более 1 000 команд и более 6 000 участников подали заявки на участие в TEKNOFEST Azerbaijan: «Победителей будут награждать лично президенты Азербайджана и Турции».