25 Հունիսի 2024 13:58
Զանգիլանում ընթացող Ադրբեջանի ոչ կառավարական կազմակերպությունների (ՈԿԿ) համագործակցության ֆորումի երկրորդ օրը տեղի է ունեցել պանելային քննարկում՝ «Հայաստանի հանքարդյունաբերության բնապահպանական հետևանքները» թեմայով։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, քննարկումներին մասնակցել է շուրջ 200 ՈԿԿ-ների ներկայացուցիչներ։
Որպես պանելային քննարկումների մոդերատոր հանդես է եկել՝ «Ադրբեջանի լրագրողների ցանց» Հասարակական միավորման նախագահ Այազ Միրզաևը։
Քննարկումներին մասնակցել են՝ Ադրբեջանի էկոլոգիայի և բնական պաշարների նախարարությանը կից Հասարակական խորհրդի նախագահ Ամին Մամեդովը, Ձեռնարկատիրության և շուկայական տնտեսության խթանման հիմնադրամի ղեկավար Սաբիթ Բագիրովը, «Ադրբեջանի քարտեզագիրներ» Հասարակական միավորման նախագահ Մուգաբիլ Բայրամովը, Նախչըվանի պետական համալսարանի ուսանողական երիտասարդական կազմակերպության նախագահ Ազիզ Գասըմովը:

Азербайджанские НПО обсудили хищническую горнодобычу в Армении
Во второй день Форума сотрудничества неправительственных организаций (НПО) Азербайджана в Зангилане состоялась панельная дискуссия на тему «Экологические последствия горнодобывающей промышленности Армении».
Как сообщает Report , в обсуждениях приняли участие около 200 представителей НПО.
Модератором панельных дискуссий выступил председатель Общественного объединения «Сеть журналистов Азербайджана» Аяз Мирзаев.
В дискуссиях приняли участие председатель Общественного совета при Министерстве экологии и природных ресурсов Азербайджана Амин Мамедов, руководитель Фонда содействия развитию предпринимательства и рыночной экономики Сабит Багиров, председатель Общественного Объединения «Картографы Азербайджана» Мугабиль Байрамов, председатель студенческой молодежной организации Нахчыванского государственного университета Азиз Гасымов.