04 Հունիսի 2022 13:42
Սփյուռքի հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի ստեղծման 20-ամյակի կապակցությամբ Ղարաբաղում տեղակայված թիվ N զորամասում տեղի է ունեցել հանդիսավոր տոնական միջոցառում և «Մեր ուժը միասնության մեջ է» խորագրով համերգ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Պետական կոմիտեում։
Միջոցառումը սկսվել է պետական օրհներգի կատարմամբ։ Այնուհետև մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Ադրբեջանի տարածքային ամբողջականության համար իրենց կյանքը տված նահատակների հիշատակը։
Միջոցառմանը մասնակցել են պետկոմիտեի աշխատակիցներ, արտասահմանյան երկրներում գործող սփյուռքի կազմակերպությունների ստեղծագործական խմբերի ներկայացուցիչներ, ականավոր արվեստագետներ։ Միջոցառմանը ելույթ է ունեցել Պետկոմիտեի նախագահ Ֆուադ Մուրադովը։

Руководство Госкомитета побывало в военной части в Карабахе
В связи с 20-летним юбилеем создания Государственного комитета по работе с диаспорой в N-ской военной части в Карабахе состоялось торжественное праздничное мероприятие и концерт под названием «Наша сила в единстве».
Мероприятие началось с исполнения государственного гимна. Вслед за этим память шехидов, отдавших жизни за территориальную целостность нашей страны, почтили минутой молчания.
Затем был продемонстрирован видеоролик с выступлениями общенационального лидера Гейдара Алиева о национальной идентичности, диаспоре, выступления президента Ильхама Алиева о 44-дневной Отечественной войне и др.
В мероприятии приняли участие сотрудники госкомитета, творческие группы диаспорских представительств в зарубежных странах, видные деятели искусств. На мероприятии выступил председатель Госкомитета Фуад Мурадов.