Ադրբեջանի Ռազմածովային ուժերի հատուկ ջոկատայինները կատարել են նավերի գրավման առաջադրանքներ Զորավարժություններ Թուրքիայում / ԼՈՒՍԱՆԿԱՐ
21 Նոյեմբերի 2024 14:22
2024 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ Թուրքիայում անցկացվում են SAT-SAS-2024 համատեղ զորավարժություններ՝ Ադրբեջանի և Թուրքիայի Ռազմածովային ուժերի ստորջրյա պաշտպանության և ստորջրյա հարձակման ստորաբաժանումների ներգրավմամբ:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են պաշտպանական գերատեսչությունից, Մարմարիս քաղաքի Ակսազ ռազմածովային բազայում անցկացվող զորավարժությունների ընթացքում Ռազմածովային ուժերի հատուկ նշանակության ջոկատները բարձր պրոֆեսիոնալիզմով կատարել են թիրախ-նավերի գրավման առաջադրանքները:
Առաջիկա օրերին երկու երկրների հատուկ նշանակության ստորաբաժանումները կմշակեն ցամաքային և ծովային մարտի մարտավարություն, կիրականացնեն ուղղաթիռներից վայրէջքի, պայմանական առափնյա տարածքի գրավման, ստորջրյա ականների և չպայթած զինամթերքի որոնման և վնասազերծման
Նշենք, որ զորավարժությունները կշարունակվեն մինչև նոյեմբերի 29-ը: