Մեծ վերադարձ. ևս 49 ընտանիք ուղևորվել է Ջաբրայիլ
Վերակառուցվող Ջաբրայիլ քաղաք է ուղևորվել նախկին ներքին տեղահանվածների հերթական խումբը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, նախկինում հանրապետության տարբեր շրջանների հանրակացարաններում, առողջարաններում, մանկական ճամբարներում, անավարտ ու վարչական շենքերում ժամանակավորապես հաստատված ընտանիքներն այսօր հայրենի հողեր են մեկնել Բաքվի Գարադաղի շրջանից։
Այս փուլում Ջաբրայիլ է վերադարձել 49 ընտանիք (253 մարդ)։
Այսպիսով, Ջաբրայիլ քաղաքում մշտական բնակություն է հաստատել 287 ընտանիք (1169 մարդ)։
Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ Հայրենական պատերազմում ադրբեջանական բանակի տարած փայլուն հաղթանակի արդյունքում նախկին ներքին տեղահանվածները հնարավորություն ստացան 30 տարի անց կամավոր, անվտանգ և արժանապատվորեն վերադառնալ հայրենիք:
Ջաբրայիլի բնակիչները երախտագիտություն են հայտնել պետության ղեկավարին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային պետական համակողմանի հոգածության համար, ինչպես նաև շնորհակալություն են հայտնել ադրբեջանական քաջարի բանակին՝ հայրենի հողերը օկուպացիայից ազատագրելու համար և հանգստություն մաղթել հանուն այս վեհ նպատակի զոհված նահատակների հոգիներին։