ԱՀ ԱԳՆ. Հայաստանը դեռևս հրաժարվում է կիսվել անհետ կորածների մասին տեղեկատվությամբ
Ադրբեջանը կոչ է անում միջազգային հանրությանը վճռական քայլեր ձեռնարկել՝ պարզելու Ղարաբաղյան առաջին պատերազմում անհետ կորած քաղաքացիների ճակատագիրը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է օգոստոսի 30-ի՝ Անհետ կորածների միջազգային օրվա կապակցությամբ X սոցիալական ցանցում երկրի  արտաքին քաղաքական գերատեսչության հրապարակման մեջ։
«Այս օրը Ադրբեջանը կրկին հայտարարում է՝ օկուպացիայի և հակամարտության ընթացքում անհետ կորած մեր քաղաքացիների ճակատագրի վրա լույս սփռելու անհրաժեշտության մասին։ Չնայած նրան, որ արդեն ազատագրված տարածքներում հայտնաբերվել են բազմաթիվ զանգվածային գերեզմաններ, Հայաստանը, այնուամենայնիվ, հրաժարվում է անհետ կորածների մասին տեղեկություններ հաղորդել։ Մոտ 4000 հոգու ընտանիքները տասնամյակներ շարունակ սպասում են իրենց մերձավորներից լուրերի, և դա  նրանց հիմնարար իրավունքն է տեղեկատվություն ստանալ հարազատների մասին: Միջազգային հանրությունը պետք է վճռական քայլեր ձեռնարկի անհետ կորածների ճակատագիրը պարզելու համար։ Ադրբեջանը կշարունակի ջանքեր գործադրել այդ ուղղությամբ»,- ասված է հաղորդագրությունում։