Ավարտվել է Վարդանյանի գործով դատավարությունը
Դեկտեմբերի 16-ին շարունակվել է՝ խաղաղության և մարդկության դեմ հանցագործությունների, պատերազմական հանցագործությունների, ահաբեկչության, ահաբեկչության ֆինանսավորման և այլ ծանր հանցագործությունների մեջ մեղադրվող՝ Հայաստանի քաղաքացի Ռուբեն Վարդանյանի քրեական գործով դատավարությունը։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, Բաքվի ռազմական դատարանում՝ դատավոր Զեյնալ Աղաևի նախագահությամբ և դատավորներ Անար Ռզաևի և Ջամալ Ռամազանովի (պահեստային դատավոր Գյունել Սամեդովա) կազմով անցկացված բաց դատական ​​նիստում մեղադրյալին տրամադրվել է թարգմանիչ նրա տիրապետած լեզվով՝ ռուսերենով, և փաստաբանան՝ պետական ​​միջոցներով։
Դատավոր Զեյնալ Աղաևը դատարանին, պետական ​​մեղադրանքին աջակցող դատախազներին, թարգմանիչներին և այլ մասնակիցներին ներկայացրել է տուժողներին և նրանց իրավահաջորդներին, որոնք առաջին անգամ էին մասնակցում դատավարությանը, և բացատրել է օրենքով նախատեսված նրանց իրավունքներն ու պարտականությունները
Կողմերի դիրքորոշումները լսելուց հետո դատարանը որոշել է մերժել միջնորդությունը։
Դատավոր Զեյնալ Աղաևը այնուհետև կողմերից հարցրել է դատավարության ավարտի վերաբերյալ նրանց կարծիքը։ Կողմերը նշել են, որ իրենք առարկություն չունեն դատավարության ավարտի և ելույթների սկսման վերաբերյալ։
Մեղադրողները դատարանից ժամանակ են խնդրել իրենց ելույթերը պատրաստելու համար: Հաջորդ դատական ​​նիստը նշանակված է դեկտեմբերի 18-ին: