Խանքենդիում քննարկվել են բնապահպանության հարցեր
Խանքենդի քաղաքում  անցկացվել է՝ Համակարգող շտաբի ներքո գործող միջգերատեսչական կենտրոնի բնապահպանական հարցերով աշխատանքային խմբի հերթական նիստը, որը ստեղծվել է՝ Ադրբեջանի օկուպացիայից ազատագրված տարածքների հարցերը կենտրոնացված կարգով լուծելու համար:
Ինչպես հայտնում է Report-ը,  նիստն անցկացվել է՝ էկոլոգիայի և բնական պաշարների փոխնախարար Վուգար Քերիմովի նախագահությամբ։
Հանդիպմանը քննարկվել են՝ Խանքենդի քաղաքում իրականացվող ենթակառուցվածքային նախագծերի բնապահպանական գնահատման հարցերը, նախագծերի իրականացման ընթացքում՝  շինարարության տակ ընկնող կանաչ տարածքների պահպանությանն ուղղված միջոցառումները։
Նիստին մասնակցել են՝ աշխատանքային խմբում ընդգրկված համապատասխան պետական ​​կառույցների ներկայացուցիչներ, Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի ազատագրված տարածքներում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցիչները, ինչպես նաև Վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայությունների ներկայացուցիչներ։