Շուշա ժամանած նախկին հարկադիր վերաբնակներին բնակարանների բանալիներ են հանձնվել
Նախկին հարկադիր վերաբնակների  հերթական խումբը ժամանել է Շուշա։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, նրանց հանձնվել են նոր բնակարանների բանալիները։ Արարողությանը մասնակցել են՝ Շուշայի շրջանում Ադրբեջանի նախագահի հատուկ ներկայացուցչության, ինչպես նաև փախստականների և հարկադիր վերաբնակների հարցերով պետական ​​կոմիտեի պաշտոնատար անձինք։
Այս փուլում Շուշայում վերաբնակեցվել  է 51 ընտանիք (208 մարդ)։
11:22
Նախկին հարկադիր վերաբնակների հերթական խումբը մեկնել է Շուշա։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, հանրապետության տարբեր շրջանների հանրակացարաններում, առողջարաններում, մանկական ճամբարներում, անավարտ ու վարչական շենքերում նախկինում ժամանակավորապես հաստատված ընտանիքները դեկտեմբերի 23-ին Բաքվի Գարադաղի շրջանից ուղևորվել են հայրենի հողեր։ Այս փուլում Շուշա է մեկնել 51 ընտանիք (208 հոգի)։
Ադրբեջանի նախագահ, Զինված ուժերի Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի գլխավորությամբ Հայրենական պատերազմում ադրբեջանական բանակի տարած փայլուն հաղթանակի արդյունքում նախկին ներքին տեղահանվածները հնարավորություն ստացան 30 տարի անց կամավոր, անվտանգ և արժանապատվորեն վերադառնալ հայրենիք:
Շուշա քաղաքի բնակիչները երախտագիտություն են հայտնել պետության ղեկավարին և առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևային պետական համակողմանի հոգածության համար, ինչպես նաև շնորհակալություն են հայտնել ադրբեջանական քաջարի բանակին՝ մեր հողերը օկուպացիայից ազատագրելու համար, հանգստություն մաղթել նահատակների հոգիներին, ովքեր զոհվեցին հանուն այս վեհ նպատակի։
«Ես երբեք չեմ կորցրել հույսս, որ մի օր կվերադառնանք Շուշա։ Փա՛ռք Ամենակարողին, այսօր մեր երազանքն իրականացավ», ասել է Շուշայի բնակիչ Ագիլյա Ալիզադեն հայրենի քաղաք վերադառնալու նախօրեին։
Նախկին ներքին տեղահանված Խալիգ Մամեդովը հայրենի Շուշա վերադառնալու նախօրեին կիսվել է իր տպավորություններով։
Լրագրողների հետ զրույցում նա ասել է, որ դժվարությամբ է բառեր գտնում իր զգացմունքները նկարագրելու համար։