06 Հունիսի 2023 20:06
Հունիսի 6-ին՝ ժամը 11:40-ից 16:50-ը, Հայաստանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները՝ Բասարկեչարի շրջանի Գարաիման բնակավայրի ուղղությամբ դիրքերից կրակի են ենթարկել՝ Դաշքեսանի շրջանի Աստաֆ բնակավայրի ուղղությամբ տեղակայված ադրբեջանական բանակի դիրքերը։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունում:
Բացի այդ, ժամը 16:25-ի սահմաններում՝ Ադրբեջանի տարածքում, որտեղ ժամանակավորապես տեղակայված են ռուս խաղաղապահներ, հայկական անօրինական զինված կազմավորումների անդամները կրակի են ենթարկել Աղդամի շրջանում ադրբեջանական բանակի դիրքերը։
Ադրբեջանի զինված ուժերը ձեռնարկել են համարժեք պատասխան միջոցներ.
Հայկական անօրինական զինված կազմավորումների անդամները նաև՝ Շուշայի, Խոջավենդի և Աղդամի շրջանների ուղղություններով մեր բանակի դիրքերի դիմաց մշտական ամրություններ ստեղծելու փորձ են արել:
Ադրբեջանական բանակի ստորաբաժանումների ձեռնարկած անհետաձգելի միջոցների արդյունքում աշխատանքներն անմիջապես դադարեցվել են։

Позиции ВС Азербайджана вновь подверглись обстрелу
6 июня с 11:40 до 16:50 подразделения вооруженных сил Армении с позиций в направлении населенного пункта Караиман Басаркечарского района обстреляли из стрелкового оружия позиции нашей армии в направлении населенного пункта Астаф Дашкесанского района.
Об этом Caliber.Az сообщили в пресс-службе Минобороны Азербайджана. Кроме того, около 16:25 членами незаконных армянских вооруженных формирований на территории Азербайджана, где временно размещены российские миротворцы, были обстреляны позиции азербайджанской армии в Агдамском районе.
ВС Азербайджана приняли адекватные ответные меры.
Члены незаконных армянских вооруженных формирований также предприняли попытку установить долговременные фортификационные сооружения перед позициями нашей армии, расположенными в направлениях Шушинского, Ходжавендского и Агдамского районов.
В результате неотложных мер, предпринятых подразделениями азербайджанской армии, работы были немедленно приостановлены.