Աղդամի և Ջաբրայիլի արդյունաբերական պարկերում ներդրվել է ավելի քան 20 մլն մանաթ
19 0Հոկտեմբերի 2023 19:47
Ընդհանուր առմամբ ավելի քան 20 միլիոն մանաթի ներդրում է կատարվել Աղդամի արդյունաբերական պարկում և «Արազի հովտի տնտեսական գոտում», որը գտնվում է Ջաբրայիլի շրջանում։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել է՝ տնտեսության նախարարությանը կից տնտեսական գոտիների զարգացման գործակալության խորհրդի նախագահ Էլշադ Նուրիևը։
Նրա խոսքով, Աղդամի արդյունաբերական պարկում ներդրվել է մոտ 12 մլն մանաթ։ Պարկում կա 19 ռեզիդենտ և 6 ոչ ռեզիդենտ. «Այս ներդրողները նախատեսում են պարկում ներդնել ավելի քան 176 միլիոն մանաթ և ստեղծել ավելի քան 1600 մշտական աշխատատեղ։ Սպասվում է, որ պարկում առաջին ձեռնարկությունը կբացվի հաջորդ տարի:
Շուրջ 10 միլիոն մանաթի ներդրում է կատարվել «Արազի հովտի տնտեսական գոտում», որը զբաղեցնում է 200 հեկտար տարածք։ Պարկում կա 5 ռեզիդենտ և 1 ոչ ռեզիդենտ։ Ներդրողները նախատեսում են պարկում ներդնել մոտ 33 մլն մանաթ և ստեղծել ավելի քան 420 մշտական աշխատատեղ։ Ռեզիդենտներից մեկը՝ «Ավտո Լիզինգ Ազերբայջան» ԲԲԸ-ն, արդեն սկսել է իր գործունեությունը»։