Երևանը սահմանամերձ տարածքում զրահատեխնիկա, ԱԹՍ-ներ և առավել մարտունակ ուժեր է կուտակել Բաքվի ջախջախիչ պատասխանը՝ ՀՀ ցանկացած սադրանքին
01 Սեպտեմբերի 2023 12:57
Caliber.Az-ին հասած տեղեկությունների համաձայն՝ հայկական կողմը լայնածավալ սադրանք է իրականացնում:
ՀՀ Զինված ուժերը պայմանական սահմանին ծանր զրահատեխնիկա, գրոհային անօդաչու թռչող սարքեր և առավել մարտունակ ուժեր են կենտրոնացրել՝ ադրբեջանական զինուժի անձնակազմին և զինտեխնիկային լուրջ կորուստներ պատճառելու համար։ Այս սադրանքը կասեցնելու և հակառակորդի ծրագրերը ձախողելու համար ադրբեջանական բանակը պետք է ձեռնարկի և կձեռնարկի բոլոր այն միջոցները, որոնք անհրաժեշտ են այդ նպատակին հասնելու համար։ Ներքին և արտաքին քաղաքական նպատակներին հասնելու համար Հայաստանի պատերազմ խաղալու փորձը շատ թանկ կնստի հայ ժողովրդի վրա։
Այս պահին ունենք երեք վիրավոր։
P.S. Մեր տվյալներով՝ այս րոպեներին հայկական բանակը ծանր հրետանու կիրառմամբ ինտենսիվ հրետակոծում է ադրբեջանական զինուժի դիրքերը պայմանական սահմանին՝ Քելբաջարի ուղղությամբ: