Հայաստանը խախտել է հրադադարի պայմանավորվածությունը, մարտերը շարունակվում են Caliber.Az-ի բացառիկ տվյալներ
Չնայած ձեռք բերված պայմանավորվածություններին, հայկական տարածքից սադրանքներն ու գնդակոծությունները շարունակվում են, հայտնում են Caliber.Az-ի աղբյուրները։ Հետաքրքիր է՝ ինչի՞ վրա է հույսը դնում Փաշինյանը։ Այնպիսի զգացողություն է ստեղծվում, որ նա կամ փորձում է ՀԱՊԿ-ին ներքաշել հակամարտության մեջ, ինչպես դա եղավ 2020 թվականին, կամ փորձում է վարկաբեկել այդ կազմակերպությունը՝ դրանից հետագա դուրս գալու համար։ Ամեն դեպքում, կտուժի հայ ժողովուրդը։
10:10
Ադրբեջանական բանակի կայծակնային տեղային պատասխան գործողությունների արդյունքում՝ Հաայաստանի զինված ուժերի երեկվա հերթական սադրանքից հետո, Լաչինի և Քելբեջարի ուղղություններում վնասազերծվել է հակառակորդի մեծ թվով կենդանի ուժ։ Շարքից դուրս են բերվել հակառակորդի ռազմական ենթակառուցվածքը սահմանի նշված հատվածում, ներառյալ զինամթերքի պահեստները, զորամասերը և ՀՕՊ միջոցները։
Caliber.Az-ի փոխանցմամբ՝ այսօր առավոտյան ժամը 9:00-ից սկսած հրադադարի շուրջ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել։ Մենք կդիտարկենք, թե ինչպես է այս պայմանավորվածությունը պահպանվելու հակառակորդի կողմից։ Անցյալում Հայաստանի կողմից ձեռք բերված պայմանավորվածությունների բազմաթիվ սադրանքների և խախտումների լույսի ներքո՝ շանսերը շատ փխրուն են։