Շուշան անցկացվում է թուրքական գործարար համաժողով
Այսօր Շուշայում անցկացվում է թուրքական գործարար համաժողով՝ նվիրված Ադրբեջանի ազատագրված տարածքների վերականգնմանն ու զարգացմանը։
Ինչպես հայտնում է Сaliber.Az-ը, ֆորումն անցկացվում է՝ Թուրքական պետությունների կազմակերպության (OTG), Թուրքական առևտրի և արդյունաբերության պալատի, Ադրբեջանի տնտեսության նախարարության, Փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործակալության (KOBİA) և Ձեռնարկատերերի ազգային համադաշնության (գործատուների) կազմակերպությունների աջակցությամբ:
Ադրբեջանի հետ մեկտեղ միջոցառմանը մասնակցում են՝ պետական կառույցների, ինչպես նաև տարբեր կազմակերպությունների և դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչներ, Թուրքական պետությունների կազմակերպության չորս մշտական անդամների (Թուրքիա, Ղազախստան, Ղրղզստան, Ուզբեկստան) և դիտորդ երկիր Հունգարիայի գործարարներ։ Համաժողովի նպատակն է՝ էլ ավելի խորացնել թուրքական պետությունների միջև տնտեսական, գործարար և ներդրումային կապերը, խթանել ձեռներեցների միջև երկխոսությունը և օտարերկրյա գործարարներին ներկայացնել Ղարաբաղի տարածաշրջանի տնտեսական և ներդրումային ներուժը:
Համաժողովում նախատեսված են պաշտոնատար անձանց ելույթներ, երկկողմ հանդիպումներ, հատուկ նիստ՝ «Ներդրումային հնարավորությունները Ղարաբաղի և Արևելյան Զանգեզուրի տնտեսական շրջաններում» թեմայով։

В Шуше проходит тюркский бизнес-форум
Сегодня в Шуше проходит тюркский бизнес-форум, посвященный восстановлению и развитию освобожденных территорий Азербайджана.
Как сообщает Report, форум проходит при поддержке Организации тюркских государств (ОТГ), Тюркской торгово-промышленной палаты, Министерства экономики Азербайджана, Агентства по развитию малого и среднего бизнеса (KOBİA) и Национальной конфедерации организаций предпринимателей (работодателей).
Наряду с Азербайджаном на мероприятии принимают участие представители государственных структур, а также различных организаций и дипломатического корпуса, бизнесмены четырех постоянных членов Организации тюркских государств (Турции, Казахстана, Кыргызстана, Узбекистана) и Венгрии - страны-наблюдателя. Целью форума является дальнейшее углубление экономических, деловых и инвестиционных связей между тюркскими государствами, содействие диалогу между предпринимателями, представление иностранным бизнесменам экономического и инвестиционного потенциала Карабахского региона.
На форуме запланированы выступления официальных лиц, двусторонние встречи, специальная сессия на тему «Инвестиционные возможности в Карабахском и Восточно-Зангезурском экономических районах».