Ադրբեջանի ԱԳՆ. Էդիլլիում հայտնաբերվել է կտտանքների հետքերով 12 մարդու աճյուն
Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարությունը Twitter-ում հաղորդագրություն է հրապարակել Խոջավենդի շրջանի Էդիլլի գյուղում հայտնաբերված զանգվածային գերեզմանի մասին:
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, ԱԳՆ հրապարակման մեջ նշվում է, որ 4000 ադրբեջանցիներ դեռ համարվում են անհետ կորած, իսկ դա կատարած հայերին որևէ մեղադրանք չի առաջադրվել։
«Եվս մեկ զանգվածային թաղման վայր է հայտնաբերվել նախկինում օկուպացված Խոջավենդի շրջանի Էդիլլի գյուղում, որտեղ կան մետաղալարով և պարանով կապված 12 մարդու աճյուններ, նաև հայտնաբերվել են խոշտանգումների նշաններ։ Մոտ 4000 ադրբեջանցի խաղաղ բնակիչներ և ռազմագերիներ դեռևս գտնվում են անհայտ կորածների ցուցակում, և դա արած հայերի դատապարտող չկա»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ։

МИД Азербайджана: В Эдилли обнаружены останки 12 человек со следами пыток
Министерство иностранных дел Азербайджана опубликовало в Твиттере сообщение о массовом захоронении, обнаруженном в селе Эдилли Ходжавендского района
Как сообщает Caliber.Az, в публикации МИД отмечено, что 4000 азербайджанцев все еще считаются пропавшими без вести, а армянам, совершившим это, не было предъявлено никаких обвинений.
«В ранее оккупированном селе Эдилли Ходжавенда обнаружено еще одно массовое захоронение, в котором находятся останки 12 человек, связанных проволокой и веревкой, а также обнаружены признаки пыток. Около 4000 азербайджанских гражданских лиц и военнопленных все еще в списках пропавших без вести, и нет осуждения армян, совершивших это», - говорится в сообщении.