Քաղաքականություն  26 Ապրիլի 2024 - 12:28
Կասպից ծովում Ադրբեջանի տարածքային ջրերում հաջողությամբ ավարտվել են «Ալիք-2024» համատեղ մարտավարական զորավարժությունները, որոնք անցկացվել են Ռազմածովային ուժերի և արտակարգ իրավիճակների նախարարության անձնակազմի և միջոցների ներգրավմամբ։
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, ծովում պայմանական հարթակում վթարի վերացման վարժանքների ընթացքում նավերը լքել են իրենց տեղակայման կետը, համատեղ հրամանատարական կետում առաջադրանքները համակարգվել են ուղղաթիռների, նավերի և նավակների հետ, կատարվել են անհրաժեշտ օգնություն ցուցաբերելու առաջադրանքներ:
Համատեղ մարտավարական զորավարժությունների ընթացքում Ռազմածովային ուժերի և արտակարգ իրավիճակների նախարարության նավերն ու անձնակազմը բարձր պրոֆեսիոնալիզմով կատարել են իրենց առաջադրանքները։

ПОЛИТИКА  26 Апреля 2024 - 10:14
Успешно завершились совместные тактические учения «Волна-2024», состоявшиеся с участием личного состава и средств Военно-морских сил и Министерства по чрезвычайным ситуациям в территориальных водах Азербайджана в Каспийском море.
Как сообщили Caliber.Az в Минобороны, в ходе учений с целью ликвидации аварии на условной платформе в море корабли покинули пункт дислокации, на совместном командном пункте было проведено слаживание задач с вертолетами, кораблями и катерами, выполнены задачи по оказанию необходимой помощи.
Были выполнены  действия по локализации пожара, проведению поисково-спасательных операций и водолазного осмотра подводной части платформы, организации аварийного дежурства и другие мероприятия.
В ходе совместных тактических учений корабли и личный состав ВМС и МЧС выполнили поставленные задачи с высоким профессионализмом.