Քաղաքականություն  06 Մայիսի 2024 - 17:26
ՊՆ 2024 թվականի պատրաստության պլանի համաձայն՝ զորահավաքի և զորակոչի պետական ծառայության հետ համատեղ միջոցառումների շրջանակում՝ զորամասերում շարունակվում են զինպարտների խմբի հետ ուսումնական հավաքները։
Ինչպես տեղեկացնում է Caliber.Az-ը, այս մասին հայտնում է Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
Հավաքակայանի շտաբում համապատասխան հաշվառում և բուժզննում անցնելուց հետո, զինապարտները ապահովվում են զինվորական համազգեստով և այլ տեսակի հանդերձանքով։
Զինապարտների հետ անցկացվում են լուսավորչական զրույցներ, նրանց ուշադրությանն է հրավիրվում անվտանգության կանոնները, անցկացվում են շարային պարապմունքներ։
Պլանի համաձայն՝ ուսումնական հավաքների շրջանակներում կկատարվեն տարբեր առաջադրանքներ՝ զինապարտների մարտական պատրաստվածության և գիտելիքների բարձրացման, ինչպես նաև գործնական հմտությունների կատարելագործման նպատակով։

ПОЛИТИКА  06 Мая 2024 - 15:10
В соответствии с планом подготовки Министерства обороны на 2024 год, в рамках совместных мероприятий с Государственной службой по мобилизации и призыву на военную службу, в воинских частях продолжаются учебные сборы с группой военнообязанных.
Как передает Caliber.Az, об этом сообщает пресс-служба Минобороны Азербайджана.
После прохождения соответствующей регистрации в штабе сборного пункта и врачебного осмотра военнообязанные обеспечиваются военной формой и другими видами обеспечения.
С военнообязанными ведутся просветительские беседы, до их сведения доводятся правила безопасности, проводятся занятия по строевой подготовке.
В соответствии с планом в рамках учебных сборов будут выполнены различные задачи в целях повышения уровня боевой подготовки, знаний и умений военнообязанных, а также совершенствования их практических навыков.