17 Մայիսի 2024 17:16
Մայիսի 17-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևը զանգահարել է՝ Ղազախստանի Հանրապետության նախագահ Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևին։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորել է Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ և մաղթել առողջություն ու հաջողություններ պետական գործունեության մեջ։
Կասըմ-Ժոմարտ Տոկաևը շնորհակալություն է հայտնել ուշադրության և շնորհավորանքների համար։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում ընդգծվել է, որ բարձր մակարդակի փոխայցելությունները ծառայում են այս առումով համագործակցության հետագա ամրապնդմանը, շոշափվել է որոշ ժամանակ առաջ Ղազախստանի նախագահի մեր երկիր այցի կարևորությունը:
Պետությունների ղեկավարները վստահություն են հայտնել, որ Ադրբեջանի և Ղազախստանի միջև բարեկամական հարաբերությունները կշարունակեն հաջողությամբ զարգանալ, մտքեր են փոխանակել համագործակցության հեռանկարների և ապագա շփումների շուրջ։

17 мая Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев позвонил Президенту Республики Казахстан Касым-Жомарту Токаеву.
Президент Ильхам Алиев поздравил Касым-Жомарта Токаева с днем рождения, пожелал ему здоровья и успехов в государственной деятельности.
Касым-Жомарт Токаев выразил благодарность за проявленное внимание и поздравление.
В ходе телефонного разговора было подчеркнуто, что взаимные визиты высокого уровня служат дальнейшему укреплению сотрудничества, в этой связи была затронута важность визита Президента Казахстана в нашу страну некоторое время назад.
Главы государств выразили уверенность в том, что дружественные отношения между Азербайджаном и Казахстаном будут успешно развиваться и впредь, провели обмен мнениями о перспективах сотрудничества и будущих контактах.