25 Ապրիլի 2024 14:22
Ադրբեջանի էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը գործարարներին շնորհավորել է ապրիլի 25-ի՝ Ձեռներեցների օրվա առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասվում է նախարարի X -ի էջում զետեղված գրառման մեջ։
Նրա խոսքով, պետության ղեկավարի կողմից սահմանված տնտեսական քաղաքականության առաջնահերթությունների թվում են կայուն աճի ապահովումը և ձեռներեցության ինտենսիվ զարգացումը։
«Այս նշանակալից օրվա կապակցությամբ մեր երախտագիտությունն ու շնորհավորանքն ենք հայտնում բիզնեսի ներկայացուցիչներին, ովքեր նպաստում են տնտեսական նպատակներին հասնելուն, ազատագրված տարածքների վերաինտեգրմանը արտադրության ու տնտեսական շղթայի մեջ և մեր ժողովրդի բարեկեցության բարելավմանը, հաջողություն ենք մաղթում իրենց աշխատանքում»,- գրել է նախարարը։

ЭКОНОМИКА  25 Апреля 2024 - 09:53
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров поздравил бизнесменов с 25 апреля - Днем предпринимателя.
Как сообщает Caliber.Az, об этом говорится в публикации министра в соцсети X.
По его словам, в экономической политике, определенной главой государства, обеспечение устойчивого роста и интенсивного развития предпринимательства входят в число приоритетов.
«В связи с этим знаменательным днем выражаем благодарность и поздравляем представителей бизнеса, которые вносят свой вклад в достижение экономических целей, реинтеграцию освобожденных территорий в производственно-экономическую цепочку и повышение благосостояния нашего народа, желаем им успехов в их работе», – отмечается в публикации.