Ադրբեջանն ու Իտալիան քննարկել են գյուղատնտեսության ոլորտում համագործակցությունը
Ադրբեջանի գյուղատնտեսության նախարար Մեջնուն Մամեդովի գլխավորած պատվիրակության Իտալիա կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում քննարկվել է՝ համապատասխան ոլորտում երկկողմ համագործակցության ընդլայնումը։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով գերատեսչության մամուլի ծառայությանը, այցի ընթացքում Մ. Մամեդովը հանդիպել է՝ Իտալիայի գյուղատնտեսական մեքենաների արտադրողների ֆեդերացիայի (FederUnacoma) նախագահ Մարիաթերեզա Մասկիոյի հետ։
Մ. Մամեդովը մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրել՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ Ադրբեջանում գյուղատնտեսական ոլորտի զարգացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների մասին։ Ուշադրություն դարձնելով, որ Ադրբեջանում գյուղատնտեսական ոլորտն ազատված է բոլոր հարկերից, բացառությամբ հողի հարկերի, նախարարը նշել է, որ երկրում առկա են պետական ​​աջակցության ուժեղ մեխանիզմներ՝ սուբսիդիաների, վարկերի և գյուղատնտեսության զարգացման համար նախատեսված նպաստների տեսքով։ Հանդիպմանը քննարկվել է՝ իտալական մատակարար ընկերությունների կողմից Ադրբեջանում ժամանակակից գյուղատնտեսական մեքենաների շնորհանդես անցկացնելու հարցը։