ՏՀԿ գլխավոր քարտուղար. Իլհամ Ալիևի նախաձեռնության շնորհիվ՝ 40 տարվա ընթացքում առաջին անգամ կազմակերպվել է կանանց ֆորում
Նախագահ Իլհամ Ալիևի նախաձեռնության շնորհիվ՝ 40 տարվա ընթացքում առաջին անգամ կազմակերպվել է կանանց ֆորում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, Շուշայում ՏՀԿ վեցերորդ բիզնես ֆորումի շրջանակներում լրագրողներին ասել է՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) գլխավոր քարտուղար Ասադ Մաջիդ Խանը։
«Ես պետք է շնորհակալություն հայտնեմ Ադրբեջանի կառավարությանը և Ընտանիքի, կանանց ու երեխաների հարցերով պետական ​​կոմիտեին՝ գեղեցիկ Լաչինի քաղաքում կանանց այս առաջին ֆորումը կազմակերպելու համար։ Անկեղծ ասած, մեզ  շուրջ 40 տարի պահանջվեց նման ֆորում անցկացնելու համար։ Դրա համար ես հատկապես շնորհակալ եմ Ադրբեջանի ղեկավարությանը և նախագահ Իլհամ Ալիևին՝ նրա հեռատես նախաձեռնության համար», - ընդգծել է Ասադ Մաջիդ Խանը։
Նա նշել է, որ ուրախ է ֆորումում տեսնել ՏՀԿ ողջ տարածաշրջանից ղեկավարներին և ներկայացուցիչներին, որոնք համատեղ քննարկում են, թե ինչպես կարող են կանայք ավելի արդյունավետ և ակտիվորեն  ավանդ ներդնել կազմակերպության գործունեությանը և տարածաշրջանում կայուն զարգացման նպատակների, բարգավաճման ու առաջընթացի  հասնելուն։