ՊԱԾ. Խաղաղապահների ժամանակավոր տեղակայման տարածք զինտեխնիկա է մատակարարվում
Ադրբեջանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ծառայության կազմակերպությամբ տեղի ունեցել է՝ «Հայրենական պատերազմի փորձը» թեմայով համաժողով:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Անվտանգության խորհրդի քարտուղարի ծառայությունից, համաժողովն անցկացվել է՝ Պետական անվտանգության ծառայության ակադեմիայի Հ.Ալիևի անվան «Փառքի» թանգարանում։
Միջոցառմանը մասնակցել են՝ Ադրբեջանի Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Ռամիլ Ուսուբովը, պաշտպանության նախարար Զաքիր Հասանովը, Պետական անվտանգության ծառայության պետի առաջին տեղակալ Ջեյհուն Շադլինսկին, Ադրբեջանի հատուկ կապի պետական ծառայության և տեղեկատվական անվտանգության պետ Իլգար Մուսաևը, ռազմավարական օբյեկտների պաշտպանության պետական գերատեսչության ղեկավար Իլգար Աբբասովը, իրավապահ և այլ պետական մարմինների ղեկավար աշխատակիցներ, Թուրքիայի զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի և Ազգային անվտանգության խորհսդի գլխավոր քարտուղարության ներկայացուցիչներ։
Միջոցառմանը իր ելույթում Պետական անվտանգության ծառայության պետի առաջին տեղակալ Ջեյհուն Շադլինսկին նշել է, որ խաղաղապահների ժամանակավոր տեղակայման տարածք զինտեխնիկա է մատակարարվում։

СГБ: На территорию временного дислоцирования миротворцев поставляется военная техника
При организации Службы секретаря Совета безопасности Азербайджана состоялась конференция на тему «Опыт Отечественной войны».
Как сообщили АПА в Службе секретаря Совета безопасности, конференция была проведена в Музее «Слава» Академии СГБ им. Г.Алиева.
На мероприятии приняли участие секретарь Совета безопасности Азербайджана, генерал-полковник Рамиль Усубов, министр обороны, генерал-полковник Закир Гасанов, первый заместитель начальника СГБ, генерал-лейтенант Джейхун Шадлинский, начальник Госслужбы спецсвязи и информационной безопасности Азербайджана, генерал-лейтенант Ильгар Мусаев, начальник Госагентства охраны стратегических объектов, генерал-майор Ильгар Аббасов, руководящие сотрудники правоохранительных и других государственных органов, представители Генштаба ВС Турции и Главного секретариата Совета национальной безопасности.
В ходе выступления на мероприятии первый заместитель начальника СГБ, генерал-лейтенант Джейхун Шадлинский отметил, что на территорию временного дислоцирования миротворцев поставляется военная техника.