Հայաստանը կկարողանա՞ թռչել գնացքից
Չորեքշաբթի՝ ելույթ ունենալով ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի հերթական նիստում, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարեց. «Խծաբերդ (Չայլակգալա) գյուղի օկուպացիայի ժամանակ Ադրբեջանը ռուս խաղաղապահների ներկայությամբ գերի է վերցրել 66 հայ զինվորի»։
Այս խոսքերն ասելով` Հայաստանի կառավարության ղեկավարը, նախ, մի քար նետեց Ռուսաստանի «այգին», որը, ըստ Փաշինյանի, չպաշտպանեց մինչև ատամները զինված 66 «անվախ հայ առյուծների»: Մյուս կողմից՝ նա կրկին փորձեց Ադրբեջանը ներկայացնել որպես 2020 թվականի նոյեմբերի 10-ի Եռակողմ հայտարարությունը խախտած կողմ, որն իբր առ այսօր չի կատարել գերիների փոխանակման մասին կետը։
Հայաստանում սիրում են նույն անհեթեթությունը անվերջ կրկնել այն հույսով, որ մի օր քանակը կվերածվի որակի։

Сможет ли Армения спрыгнуть с поезда? Видео YouTube-канала Caliber.Az
Выступая на прошедшем в среду очередном заседании Совета коллективной безопасности ОДКБ, премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал: «При оккупации села Цхаберд (Чайлакгала) Азербайджан в присутствии российских миротворцев взял в плен 66 армянских солдат».
Произнося эти слова, глава армянского правительства, во-первых, бросил камень в огород России, не защитившей, по его намекам, аж 66 вооруженных до зубов «бесстрашных армянских львов», а во-вторых, вновь попытался представить Азербайджан как сторону, якобы нарушившую в тот день Трехстороннее заявление от 10 ноября 2020 года и будто по сей день невыполняющую пункт об обмене пленными.
В Армении любят повторять один и тот же бред бесконечное число раз в надежде, что когда-нибудь количество перейдет в качество.