Բայրամովը՝ միջազգային ասպարեզում Ադրբեջանի աճող հեղինակության մասին
Հուլիսի 8-9-ը Բաքվում և Շուշայում՝ Արտաքին գործերի նախարարության հրատարակության՝ «Դիվանագիտության աշխարհ» ամսագրի 20-ամյակին նվիրված միջազգային կլոր սեղան է տեղի ունեցել:
Ինչպես Caliber.Az-ին հայտնել են Արտաքին գործերի նախարարությունից, միջոցառմանը մասնակցել են՝ 16 երկրների հայտնի վերլուծական կենտրոնների և արտաքին քաղաքականության գերատեսչությունների ներկայացուցիչներ, միջազգային հարաբերությունների ամսագրերի խմբագիրներ և փորձագետներ։
Իր ելույթում արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը ընդգծել է, որ վերջին 20 տարիների ընթացքում «Դիվանագիտության աշխարհ» ամսագիրը կարևոր դեր է խաղացել որպես հարթակ՝ Ադրբեջանի արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները և միջազգային գործընթացներում նրա դիրքորոշումը բարձրաձայնելու համար: Նշելով նախագահ Իլհամ Ալիևի ղեկավարությամբ իրականացվող անկախ, պրագմատիկ և բաց արտաքին քաղաքականության կուրսը, նախարարը հայտարարել է միջազգային ասպարեզում մեր երկրի աճող հեղինակության մասին։