Նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է Թուրքմենստանի փոխվարչապետին
Դեկտեմբերի 5-ին Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևն ընդունել է՝ Թուրքմենստանի փոխվարչապետ, արտաքին գործերի նախարար Ռաշիդ Մերեդովին։
Հանդիպմանը Ռաշիդ Մերեդովը պետության ղեկավարին է փոխանցել Թուրքմենստանի նախագահ Սարդար Բերդըմուհամեդովի և Թուրքմենստանի խորհրդարանի Ժողովրդական խորհրդի նախագահ Գուրբանգուլու Բերդըմուհամեդովի ողջույնները, հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Ազերթաջին։
Նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել ողջույնների համար և խնդրել է իր ողջույնները փոխանցել Սարդար Բերդըմուհամեդովին և Գուրբանգյուլ Բերդըմուհամեդովին։
Զրույցի ընթացքում նշվել է, որ Ադրբեջանի և Թուրքմենստանի միջև բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունները հաջողությամբ զարգանում են տարբեր ոլորտներում, այդ թվում՝ տնտեսական, տրանսպորտային, հումանիտար ոլորտներում։ Ընդգծվել է այս տարի Իլհամ Ալիևի՝ Թուրքմենստան կատարած այցի և Թուրքմենստանի նախագահի ու Թուրքմենստանի խորհրդարանի Ժողովրդական խորհրդի նախագահի հետ այցի ընթացքում ունեցած հանդիպումների դերը՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում։

Президент Ильхам Алиев принял вице-премьера Туркменистана
5 декабря президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев принял заместителя премьер-министра, министра иностранных дел Туркменистана Рашида Мередова.
Как сообщает Caliber.Az со ссылкой на Азертадж, на встрече Рашид Мередов передал главе государства приветствия президента Туркменистана Сардара Бердымухамедова и председателя Народного совета парламента Туркменистана Гурбангулу Бердымухамедова.
Президент Ильхам Алиев выразил благодарность за приветствия, а также попросил передать свои приветствия Сардару Бердымухамедову и Гурбангулу Бердымухамедову.
В ходе беседы было отмечено, что дружеские и братские отношения между Азербайджаном и Туркменистаном успешно развиваются в различных сферах, в том числе в экономической, транспортной, гуманитарной. Была подчеркнута роль визита Ильхама Алиева в Туркменистан в этом году и проведенных в рамках визита встреч с президентом Туркменистана и председателем Народного совета туркменского парламента в развитии двусторонних отношений.