Ֆահրեթթին Քոջան այցելել է Ադրբեջանի ԱԻՆ Քահրամանմարաշում դաշտային հոսպիտալ ՖՈՏՈ/ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ
Թուրքիայի տարածքում գտնվող Ադրբեջանի արտակարգ իրավիճակների նախարարության ուժերը շարունակում են՝ եղբայրական երկրում տեղի ունեցած ուժեղ երկրաշարժի հետևանքները վերացնելու միջոցառումները։
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության մամուլի ծառայությունից Caliber.Az-ին հայտնել են, որ Թուրքիայի առողջապահության նախարար Ֆահրեթթին Քոջան այցելել է՝ Ադրբեջանի ԱԻՆ Քահրամանմարաշում դաշտային հոսպիտալներ, հետաքրքրվել այնտեղ ստեղծված պայմաններով, ինչպես նաև այնտեղ հետազոտվող և բուժվող հիվանդների վիճակով, հանդիպել է Արտակարգ իրավիճակների նախարարության բուժանձնակազմի հետ։
Ֆահրեթթին Քոջան բարձր է գնահատել հիվանդանոցներում ստեղծված պայմանները, երախտագիտություն է հայտնել Ադրբեջանի պետությանն ու ժողովրդին՝ ցուցաբերվող աջակցության համար։

Фахреттин Коджа посетил полевой госпиталь МЧС Азербайджана в Кахраманмараше
Находящиеся в Турции силы МЧС Азербайджана продолжают мероприятия по ликвидации последствий сильного землетрясения, произошедшего в братской стране.
Как сообщили Caliber.Az в пресс-службе МЧС, министр здравоохранения Турции Фахреттин Коджа посетил полевые госпитали МЧС Азербайджана в Кахраманмараше поинтересовался созданными здесь условиями, а также состоянием раненых и больных, которые проходят здесь обследование и лечение, встретился с медперсоналом МЧС.
Фахреттин Коджа высоко оценил условия, созданные в госпиталях, выразил благодарность Азербайджанскому государству и народу за оказанную поддержку.