Արտերկրում կրթության վերաբերյալ Ադրբեջանի պետական ծրագիրը կընդգրկի 186 համալսարան
«Արտասահմանյան երկրների հեղինակավոր բարձրագույն ուսումնական հաստատություններում երիտասարդների կրթության 2022-2026 թվականների պետական ծրագիրը» կընդգրկի 186 բուհ։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ճեպազրույցում հայտարարել է Ադրբեջանի գիտության և կրթության նախարար Էմին Ամրուլլաևը։
Նրա խոսքով, 28 երկրների 186 համալսարաններ տրամադրում են ընդհանուր առմամբ 4126 կրթական ծրագիր, այդ թվում՝ 575-ը բակալավրիատի, 3551-ը՝ մագիստրատուրայի համար. «Պետական ծրագրի մասին հայտարարություններն արդեն տեղադրված են կայքում»։

Госпрограмма Азербайджана по образованию за рубежом охватит 186 университетов
«Государственная программа на 2022-2026 годы по обучению молодежи в престижных высших учебных заведениях зарубежных стран» охватит 186 университетов.
Как сообщает Сaliber.Az, об этом заявил министр науки и образования АР Эмин Амруллаев на брифинге, проходящем сегодня в здании средней школы №6.
По его словам, 186 университетов в 28 странах предоставляют в общей сложности 4 126 образовательных программ, в том числе 575 - для бакалавров и 3 551 - для магистров, а объявления о государственной программе уже размещены на сайте министерства.