Հրազենային կրակոցից ադրբեջանցի զինծառայող է զոհվել
Ադրբեջանի ՊՆ N զորամասի զինծառայող Նազարզադե Նիհադ Նաթիգ օղլուի՝ հրազենից արձակված կրակոցի հետևանքով զոհվելու դեպքի հետ կապված՝ Գուբադլիի զինվորական դատախազության աշխատակիցները զննել են դեպքի վայրը և առգրավել մարմինը, որպես իրեղեն ապացույց գործին առնչվող առարկաներ, ստացվել են բացատրական նշումներ և կատարվել այլ գործողություններ։
Այս մասին Caliber.Az-ին հայտնել են Ադրբեջանի զինվորական դատախազությունից։
Փաստի առթիվ՝ Գուբադլիի զինվորական դատախազությունում ԱՀ քրեական օրենսգրքի համապատասխան հոդվածով հարուցվել է քրեական գործ, հարցաքննվել են վկաներ, նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ, կատարվել են անհետաձգելի անհրաժեշտ քննչական գործողություններ։
Ներկայումս հետաքննությունը շարունակվում է, և բոլոր միջոցները կձեռնարկվեն օրենքի պահանջներին համապատասխան։

Азербайджанский военнослужащий погиб в результате выстрела из оружия
В связи с гибелью военнослужащего N-ской воинской части Министерства обороны Азербайджана Назарзаде Нихада Натиг оглу в результате выстрела из огнестрельного оружия сотрудники Губадлинской военной прокуратуры осмотрели место происшествия и в качестве вещественных доказательств изъяты тело, предметы, имеющие значение для дела, получены объяснительные и произведены иные действия.
Об этом Report сообщили в Военной прокуратуре Азербайджана.
По факту в Губадлинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по соответствующей статье Уголовного кодекса Азербайджанской Республики, допрошены свидетели, назначены соответствующие экспертизы и проведены неотложные необходимые следственные действия.
В настоящее время следствие продолжается, будет обеспечено принятие всех мер в соответствии с требованиями законодательства.