Նախագահը 6,7 մլն մանաթ է հատկացրել Զագաթալայի շրջանում ճանապարհաշինության համար
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը կարգադրություն է ստորագրել Եվլախ-Զագաթալա- Վրաստանի հետ պետական սահման (150 կմ)-Ալիաբադ-Բահմեթլի-Քյուրդամիր- Զագաթալայի շրջանի Լահիչ ավտոմոբիլային ճանապարհի կառուցման միջոցառումների մասին։
Ըստ «Ազերթաջ»-ի՝ 19 հազար ընդհանուր բնակչություն ունեցող 4 բնակավայրերն իրար կապող Եվլախ-Զագաթալա- Վրաստանի հետ պետական սահման (150 կմ)-Ալիաբադ-Բահմեթլի-Քյուրդամիր-Զագաթալայի շրջանի Լահիչ ավտոմոբիլային ճանապարհի կառուցման համար Ադրբեջանի Հանրապետության 2023 թվականի պետական բյուջեից ԱՀ ավտոմոբիլային ճանապարհների պետական գործակալությանը կհատկացվի 6,7 մլն մանաթ։

Президент выделил на строительство дороги в Загатальском районе 6,7 млн манатов
Президент Азербайджана Ильхам Алиев подписал распоряжение о мерах по строительству автомобильной дороги Евлах-Загатала-государственная граница с Грузией (150 км)-Алиабад-Бахметли-Кюрдамир-Лагич Загатальского района.
Как сообщает Азертадж, в целях строительства автомобильной дороги Евлах-Загатала-государственная граница с Грузией (150 км)-Алиабад-Бахметли-Кюрдамир-Лагич, соединяющей 4 населенных пункта с населением 19 тысяч человек, в соответствии с подпунктом 1.31.10 «Распределения средств, предусмотренных в государственном бюджете Азербайджанской Республики на 2023 год для государственных капиталовложений (инвестиционных расходов)» Государственному агентству автомобильных дорог Азербайджана поручено выделить 6,7 млн манатов.