27 Մայիսի 2023 18:00
Երկրի ղեկավարը մասնակցել է Քելբաջարի շրջանի Յանշաղ և Զալլար գյուղերի հիմնարկեքի արարողություններին, «Ազերէներժի» ԲԲԸ-ի «Գամըշլը» և «Մեյդան» փոքր հիդրոէլեկտրակայանների բացմանը։
Նախագահ Իլհամ Ալիևին տեղեկություններ են տրամադրվել Թողանալը-Քելբաջար-Իստիսու 82 կիլոմետր երկարությամբ ավտոճանապարհի վրա կառուցված թունելների, ինչպես նաև 76 կիլոմետր երկարությամբ Քելբաջար-Լաչին ավտոճանապարհի վրա կատարված աշխատանքների մասին։
Երկրի ղեկավարը մասնակցել է նաև զինվորական հոսպիտալի բացմանը, բնակելի թաղամասի և 960 աշակերտանոց դպրոցի հիմնարկեքի արարողություններին։

Президент Азербайджана совершил поездку в Кяльбаджарский район
Глава государства принял участие в церемониях закладки фундамента сел Яншаг и Заллар в Кяльбаджарском районе, открытии малых гидроэлектростанций «Гамышлы» и «Мейдан» ОАО «Азерэнержи».
Президенту Ильхаму Алиеву была предоставлена информация о туннелях, построенных на автомобильной дороге Тоганалы-Кяльбаджар-Истису протяженностью 82 километра, а также о работах, проведенных на автомобильной дороге Кяльбаджар-Лачин протяженностью 76 километров.
Глава государства также принял участие в открытии военного госпиталя, церемониях закладки фундамента жилого квартала и школы на 960 ученических мест.