Ադրբեջանի ԱԻ նախարարության 15 հրշեջ մեքենա է մեկնել Խանքենդի քաղաք Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությունը
26 Սեպտեմբերի 2023 18:29
Ինչպես ավելի վաղ հաղորդվել է, սեպտեմբերի 25-ին Ադրբեջանի Խանքենդի քաղաքի մոտակայքում գտնվող ավտոլցակայանում պայթյուն է տեղի ունեցել, որն ուղեկցվել է հրդեհով։ Տվյալ տարածքում հրդեհն այս պահին շարունակվում է։
Ինչպես հաղորդում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ։
«Հրդեհը մարելու համար ԱՀ ԱԻՆ պետական հրշեջ ծառայության 15 հատուկ նշանակության հրշեջ մեքենաներ Աղդամ-Ասկերան-Խանքենդի ճանապարհով մեկնել են Խանքենդի քաղաք։ Անհրաժեշտության դեպքում գործի են դրվելու լրացուցիչ ուժեր»,- ասված է հաղորդագրությունում։

15 пожарных автомашин МЧС Азербайджана выехали в город Ханкенди Сообщение Администрации президента Азербайджана
26 Сентября 2023 17:31
Как сообщалось, 25 сентября на АЗС недалеко от азербайджанского города Ханкенди произошел взрыв, сопровождавшийся пожаром. В настоящее время пожар на этой территории продолжается.
Как передает Caliber.Az, об этом говорится в сообщении Администрации президента Азербайджана.
«Для тушения огня 15 пожарных автомашин специального назначения Государственной противопожарной службы Министерства по чрезвычайным ситуациям Азербайджана выехали в город Ханкенди по дороге Агдам-Аскеран-Ханкенди. В случае необходимости также будут задействованы дополнительные силы», - говорится в сообщении.