Խանքենդիում սկսել են բժշկական ծառայություններ մատուցել Նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրությունը
Համակարգող շտաբին կից ժամանակավոր կառավարման կենտրոնը, որը ստեղծվել է օկուպացիայից ազատագրված ադրբեջանական տարածքներում խնդիրների կենտրոնացված կարգով լուծման համար, սկսել է համապատասխան բժշկական ծառայություններ կազմակերպել Խանքենդի քաղաքում։
Ինչպես հաղորդում է Сaliber.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հաղորդագրության մեջ:
Ադրբեջանի Հանրապետության առողջապահական կառույցների բարձրաստիճան պաշտոնյաների մասնակցությամբ Խանքենդի են գործուղվել մասնագիտացված բուժաշխատողներ՝ տարբեր բժիշկներ, շտապ և անհետաձգելի բժշկական օգնության 7 բրիգադներ։

В Ханкенди приступили к оказанию медицинских услуг Сообщение Администрации Президента Азербайджана
Центр временного управления при Координационном штабе, созданном для решения в централизованном порядке вопросов на освобожденных от оккупации территориях Азербайджанской Республики, приступил к организации соответствующих медицинских услуг в городе Ханкенди.
Как передает Caliber.Az, об этом говорится в сообщение Администрации Президента Азербайджанской Республики
С участием ответственных лиц структур здравоохранения Азербайджанской Республики в Ханкенди командирован специализированный медицинский персонал, в том числе различные специалисты-медики, 7 бригад скорой и неотложной медицинской помощи.
После оценки медицинского и санитарно-эпидемиологического состояния населения в Ханкенди планируется предпринять очередные соответствующие действия.