Իրաքի նախագահն ընդունել է Ջեյհուն Բայրամովին
Իրաքի նախագահ Աբդուլ Լաթիֆ Ռաշիդը ընդունել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Ջեյհուն Բայրամովին՝ նրա Բաղդադ կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում։
Այս մասին հաղորդում է Caliber.Az-ը՝ հղում անելով Արտաքին գործերի նախարարության X սոցիալական ցանցում էջին։
«Հանդիպման ընթացքում գոհունակություն է հայտնվել՝ Ադրբեջանի և Իրաքի միջև բարեկամության և համագործակցության ներկա վիճակի  մասին։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել՝ երկկողմ հարաբերությունների զարգացման շուրջ, այդ թվում՝ առևտրի, ներդրումների, էներգետիկայի, զբոսաշրջության և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ ոլորտներում։
Հատուկ ուշադրություն  է դարձվել բազմակողմ հարթակներում՝ ինչպիսիք են ՄԱԿ-ը, Չմիավորման շարժումը, Իսլամական համագործակցության կազմակերպությունը և CICA-ն, համագործակցության ամրապնդմանը։
Նախարար Բայրամովը նաև մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրել՝ տարածաշրջանում հետհակամարտային ​​վերականգնման ջանքերի և խաղաղության օրակարգի վերաբերյալ։
«Կողմերը հաստատել են՝ փոխադարձ հարգանքի և ընդհանուր արժեքների վրա հիմնված գործընկերության խորացման կարևորությունը», - ասվում է Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարության հրապարակման մեջ։