Այխան Հաջիզադեն պատասխանել է Քեթրին Կոլոննայի հայտարարություններին
«Հայ բնակիչների հարկադիր վերաբնակեցման մասին Ֆրանսիայի հայտարարությունները հակասում են ՄԱԿ-ի, Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի, ՄԱԿ-ի փախստականների հարցերով գերագույն հանձնակատարի գրասենյակի և այլ կազմակերպությունների տեղեկատվությանը»:
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին X-ի իր էջում գրել է Ադրբեջանի ԱԳՆ մամուլի ծառայության ղեկավար Այխան Հաջիզադեն՝ արձագանքելով Ֆրանսիայի արտգործնախարար Քեթրին Կոլոննայի հայտարարություններին։
«Ֆրանսիան երբեք չի մտահոգվել ադրբեջանցիների զանգվածային տեղահանություններով, նրանց դեմ ռազմական հանցագործություններով և կոտորածներով»,- նշել է Հաջիզադեն։

Айхан Гаджизаде ответил на утверждения Катрин Колонны
«Заявления Франции о принудительном переселении армянских жителей противоречат информации ООН, Международного комитета Красного Креста, Управления Верховного комиссара ООН по делам беженцев (УВКБ ООН) и других организаций».
Как передает Caliber.Az, об этом написал на своей странице в Х руководитель пресс-службы МИД Азербайджана Айхан Гаджизаде, отвечая на утверждения министра иностранных дел Франции Катрин Колонны.
«Франция никогда не была обеспокоена массовыми депортациями, военными преступлениями против азербайджанцев и их массовыми убийствами», - отметил он.