Քրեական գործ է հարուցվել՝ ՊՍԾ զինծառայողի վիրավորվելու դեպքի առթիվ
Գուբադլիի զինվորական դատախազությունը քրեական գործ է հարուցել՝ հակառակորդի կողմից գնդակոծության արդյունքում՝ Պետական սահմանապահ ծառայության N զորամասի զինծառայող, շարքային Խալիլզադե Փարվիզ Աղաքիշի օղլուի վիրավորվելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, քրեական գործ է հարուցվել 29120.2.12 հոդվածով (դիտավորյալ սպանության փորձ՝ ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության դրդապատճառով)։ Դատախազության աշխատակիցները հարցաքննել են վկաներին, նշանակվել են համապատասխան փորձաքննություններ և անցկացվել են այլ քննչական գործողություններ։
Հետաքննությունը ներկայումս շարունակվում է, և բոլոր միջոցները կձեռնարկվեն՝ օրենսդրության պահանջներին և միջազգային իրավունքի ընդհանուր ընդունված նորմերին ու սկզբունքներին համապատասխան։

Возбуждено уголовное дело по факту ранения военнослужащего ГПС
В Губадлинской военной прокуратуре возбуждено уголовное дело по факту ранения военнослужащего Н-ской воинской части Государственной пограничной службы, солдата Халилзаде Пярвиза Агакиши оглу в результате обстрела с вражеской стороны.
Как сообщает Caliber.Az, уголовное дело возбуждено по статье 29,120.2.12 (покушение на умышленное убийство на почве национальной, расовой или религиозной вражды). Сотрудниками прокуратуры допрошены свидетели, назначены соответствующие экспертизы, проведены другие следственные действия.
В настоящее время расследование продолжается, будут обеспечены все меры в соответствии с требованиями законодательства и общепринятых норм и принципов международного права.