Ադրբեջանի օմբուդսմենը դիմել է միջազգային կազմակերպություններին
Միջազգային կազմակերպությունները պետք է կոչ անեն Հայաստանին դադարեցնել զինված սադրանքները, որոնք սպառնում են խաղաղ բանակցություններին, ինչպես նաև զինծառայողների կյանքին և առողջությանը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, այս մասին ասված է Ադրբեջանի օմբուդսմեն Սաբինա Ալիևայի հայտարարության մեջ՝ կապված Հայաստանի վերջին զինված սադրանքների հետ։
Հայատարարությունում ասվում է, որ Հայաստանի ղեկավարությունը դեռ չի հրաժարվում իր թշնամական քաղաքականությունից։
«Այն ժամանակ, երբ տարածաշրջանում ի հայտ են եկել խաղաղության կառուցման համար նոր հնարավորություններ, Հայաստանի ղեկավարությունը պետք է դադարեցնի լարվածությունը մեծացնող սադրանքները և փոխարենը իրական քայլեր ձեռնարկի խաղաղության հասնելու համար»,- ասված է հայտարարության մեջ։

Омбудсмен Азербайджана обратилась с призывом к международным организациям
Международные организации должны призвать Армению прекратить вооруженные провокации, угрожающие мирным переговорам, а также жизни и здоровью военнослужащих.
Как сообщает Report, об этом говорится в заявлении омбудсмена Азербайджана Сабины Алиевой в связи с недавними вооруженными провокациями Армении.
В нем говорится, что армянское руководство все еще не отказывается от своей враждебной политики.
«В то время, когда в регионе возникли новые возможности для построения мира, армянское руководство должно прекратить провокации, усиливающие напряженность, а вместо этого предпринять реальные шаги на пути к достижению мира», - говорится в заявлении.
Напомним, что 12 февраля ВС Армении обстреляли позиции войск Государственной пограничной службы Азербайджана в направлении села Коллугышлак Зангиланского района, в результате чего ранен военнослужащий Парвиз Халилзаде.