Հաստատվել է «Azərsilah»-ի կանոնադրությունն ու կառուցվածքը
Ադրբեջանի Նախարարների կաբինետը հաստատել է «Azərsilah պաշտպանական արդյունաբերական հոլդինգ» փակ բաժնետիրական ընկերության կանոնադրությունը, կառուցվածքը և աշխատակիցների թիվը։
Ինչպես հայտնում է Caliber.Az-ը, Azərsilah-ում աշխատողների առավելագույն թիվը սահմանվել է 118 հաստիքային միավոր։ Ըստ կանոնադրության՝ ՓԲԸ-ն առևտրային կազմակերպություն հանդիսացող իրավաբանական անձ է, որը զբաղվում է զենքի արտադրությամբ, արտահանմամբ և վաճառքով, այդ ոլորտում ներդրումների, արտադրական և կադրային ռեսուրսների ներգրավմամբ, ժամանակակից արտադրական տեխնոլոգիաների ներդրմամբ և գործում է Ադրբեջանի պաշտպանական արդյունաբերության նախարարությանն առընթեր։
ՓԲԸ կանոնադրական կապիտալը կազմում է 500 մլն մանաթ, Azərsilah-ի բոլոր բաժնետոմսերը պատկանում են պետությանը։ Azərsilah-ի կառավարումը և գործունեության ընդհանուր վերահսկողությունն իրականացնում է 3 հոգուց բաղկացած Դիտորդ խորհուրդը:

Утверждены устав и структура «Azərsilah»
Кабинет министров Азербайджана утвердил устав, структуру и численность сотрудников закрытого акционерного общества «Оборонно-промышленный холдинг Azərsilah».
Как сообщает Caliber.Az, предельная численность сотрудников Azərsilah определена в 118 штатных единиц. Согласно уставу, ЗАО является коммерческим юридическим лицом, занимающимся производством, экспортом и реализацией оружия, привлечением в эту сферу инвестиций, производственных и кадровых ресурсов, внедрением современных производственных технологий, и функционирует при Министерстве оборонной промышленности Азербайджана.
Уставный капитал ЗАО составляет 500 млн. манатов, все акции Azərsilah принадлежат государству. Общее руководство и контроль за деятельностью Azərsilah осуществляет Наблюдательный совет, состоящий из 3-х человек